43. ročník Běhu osvobození – 23. dubna 2014, Plzeň-Litice

beh sovobozeni 2014 litice 01Tentokrát se David zúčastnil trošku odlišného a pro něj netypického závodu. Přespolní závod na 3000 m v Liticích je pro něj rychlostní záležitost. Tento běžecký mítink je veden jako Běžecký pohár mládeže Plzeňského kraje  2014.
Běžely se různě dlouhé trasy od 300 m do 3000 m rozdělené v kategoriích od nejmenších až po příchozí muže a ženy. V kategoriích muži a ženy se zúčastnila početná skupina místních pozemních hokejistů.
Trať jsme rozběhl David společně s Jiřím Kantou a Šimonem Burešem. Postupně začali zrychlovat a odtrhli jsme se všem běžcům. Zhruba 1000 m před cílem bohužel už David nestačil zvyšujícímu tempu výše uvedených borců a v klidu tak doběhl na 3. místě s časem 11 minut a 4 sekund.
Po doběhu se musel David řádně vydýchat, jednak se málo rozběhal a samozřejmě pro něj je 3000 m skoro sprinterská záležitost :-)
Vítězem se stal Šimon Bureš s časem 10 minut a 26 sekund z atletického klubu Klatovy. Na akci pozval David pozval kolegyni Sašu Palasovou, která si přišla zkusit svůj první závod a s velkým překvapením vyhrála v kategorii ženy s časem 16 minut a 23 sekund. Doufáme, že jí závodění začne bavit a bude úspěšně pokračovat. (cw)

Výsledky: Běh osvobození 2014 výsledky.xls

beh sovobozeni 2014 litice 02

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>