Rokycanský kros – 12. dubna 2014, Rokycany

rokycansky kros 2014 2Na Rokycanský kros přijelo letos rekordních 116 běžců! Startovalo se na fotbalovém stadionu a běžely se 2 okruhy v přilehlém parku. Dohromady se běželo 6 km příjemným terénem. Zúčastnila se řada opravdu dobrých běžců, proto i náš David zvolil volnější start. Jako vždy postupně zvyšoval tempo a zejména při stoupání předběhl řadu soupeřů, kteří při stoupání museli trochu zvolnit. Ve druhém kole už běžel David sám a cílové rovince dokázal své tempo ještě zvýšit za přátelského potlesku přihlížejících diváků.

S časem 21 minut a 57 sekund se umístil na 7. místě ve své kategorii,  celkově pak na 11.místě. To dokazuje skvělý výkon veteránů a žen. Pavla Zahálková z týmu Salomon se umístila celkově na 5.místě a na 1.místě ve své kategorii. Na 10.místě celkově a na 1.místě v kategorii žen nad 35 let se dařilo Petře Šmákalové z klubu Sokol SG Petřín Plzeň. Neuvěřitelný výkon předvedl Miloš Smrčka z klubu BK Říčany, který se umístil v kategorii nad 60 let na 1.místě a celkově na skvělém 6.místě.

Velký obdiv u mě získal teprve 13-ti letý běžec Dominik Horváth, který trať zdolal ve skvělém čase 26 minut a umístil se na 53.místě. Po doběhu měl velkou radost a ani se moc nezapotil! Na prvním místě se umístil s časem 17 minut a 57 sekund Tomáš Jaša z TJ Baník Stříbro.

Po celou dobu závodu vládla příjemná přátelská atmosféra. Akce byla výborně připravena včetně bohaté tomboly s cenami pro všechny zúčastněné. (cw)

Výsledky: Rokycanský kros 2014 výsledky.xls

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>