Velikonoční desítka – 19. dubna 014, Stříbro

velikonocni desitka 2014Velikonoční desítka je tradiční závod na 10 km. Ještě před startem běhu drželi závodníci i přítomní fanoušci minutu ticha za zesnulého běžce Hanuše Matějčeka, který byl pravidelný účastník seriálu Běžec Tachovska. Zemřel po těžké nemoci v nedožitých 73 letech.
Běželo se od atletického stadionu podél řeky Mže až na Butov a zpět. Trať byla vedena ve tvaru osmičky a na cestě bylo nutno zdolat jeden ostrý kopec, který běžci po cestě zpět sbíhali. Sbíhání tohoto kopce byla opravdu adrenalinová záležitost.
Náš závodník David zdolal trať v čase 42 minut a 39 sekund. Umístil ve své kategorii na skvělém 3.  a celkově pak na 5. místě. Na prvním místě se umístil s časem 36 minut a 20 sekund Tomáš Jaša z TJ Baník Stříbro.