ATLANTIS CUP´13 – 30. 11. 2013, Plzeň

atlantis-cup-2013_67_sk-atlantis_fc-yazakiNa sklonku podzimu se ostatně jako každý rok v posledních letech opět uskutečnil oblíbený futsalový turnaj ATLANTIS CUP. Turnaj značně přesahoval hranice kraje, protože kromě domácích plzeňských týmů se turnaje zúčastnili hosté z Mladé Boleslavi a Jičína. Nezanedbatelný byl i mezinárodní přesah, protože v barvách jednotlivých týmů se představili zahraniční hráči ze Slovenska, Rumunska, Ruska a dokonce i exotických zemí jako je Turecko, Vietnam či Uzbekistán.
Turnaje se zúčastnilo 10 týmu rozdělených do dvou skupin (modrá a červená). Každý tým odehrál zápasy ve své skupině a podle umístění buď postoupil do finálových bojů (první dva), nebo si zahrál poslední zápas o konečné umístění se soupeřem z druhé skupiny.
Kromě tradičních účastníků se po dvouleté pauze opět zúčastnil výběr z Jičína a představil se i úplný nováček na turnaji, účastník 4. B třídy plzeňské futsalové ligy tým BAF Žebrákův zen. Loňský obhájce Tatranky postavil letos dva velmi silné výběry a označení A a B nebylo rozdělené kvalitativní, ale pouze organizační. Turnaje se opět zúčastnili i ostatní medailisté z minulého ročníku FC Yazaki a Svornost Plzeň „A“.
Souboje ve skupinách zejména v té červené byly velmi zamotané. Hned tři týmy získali devět bodů a vzájemné zápasy byly pro všechny tři shodné s jednou výhrou a jednou prohrou. Rozhodlo tak skóre a díky němu se do finálových bojů dostali Tatranky „A“ a Svornost „A“ na úkor FC Yazaki. V modré skupině byla situace jasnější, i když i zde došlo k menšímu překvapení, kdy na úkor Mladé Boleslavi postoupili hráči z Jičína. Další zápas ukázal, že nikoliv náhodně, protože vyřadili A-tým plzeňské Svornosti, který byl největším favoritem celého turnaje.
Náš tým, v trošku jiném složení než v předchozích sezónách, se bohužel do závěrečných bojů nedostal a nakonec hrál až o nelichotivé 7. místo. Přitom kvalita týmu i předváděná hra určitě měla na podstatně vyšší příčky. Šance byly a jen škoda, že klíčový zápas proti FC Yazaki dopadl nešťastně a smolně 2:3 v náš neprospěch.
Za rok to snad bude lepší!

Fotogalerie

PS: omlouváme se za nižší kvalitu snímků, ale špatné světlo a rychlý pohyb udělají své :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>