Paintball – 17. června 2012, Lhota

Tentokrát jsme po Horní Lukavici a Horní Kamenici využili hřiště ve Lhotě. Samotné hřiště se skládalo z venkovní části s množstvím překážek, poměrně standardně řešených, a budovy „vytuněné“ různě probouranými průlezy. Zejména boj v této dost členité budově byl velmi zajímavý.
Nyní jsme tuto akci zaměřili více na naše příznivce z řad veřejnosti. Čtveřice členů našeho sportovního klubu se spravedlivě rozdělila do obou týmů.
Zahráli jsme si několik variant her, kromě klasické eliminace soupeře i boj o vlajku, a to jak na venkovním hřišti, tak i v budově. Nejvíce zábavné, alespoň pro mne, bylo čištění budovy. Při postupu se nedaly pokrýt všechny možné cesty, a tak se různě „zakempení“ nepřátelé brzo ocitli v týlu svého protivníka. Každá hra se hrála dvakrát, aby se týmy mohli vyměnit na pozicích útočník – obránce.
Do týmů jsme se rozdělili (víceméně) náhodně podle toho, kdo jak na začátku sáhl po barevně odlišené zbrani. Tým červených byl sice kvůli lichému počtu početně slabší, ale žlutí zase měli ve svých řadách více nováčků. Podle tohoto rozložení vypadali nakonec i hry. Žlutí pravidelně vyhrávali hry boje o vlajku, kde záleželo hlavně na palebné převaze, a červení naopak vítězili ve všech hrách založených na eliminaci protivníka v budově, kde  více než palebná  převaha byla důležitější souhra a plán :-).
Žlutí zvítězili v boji o vlajku na venkovním hřišti 2x, v boji o vlajku v budově 2x, v dosažení pozic nepřítele 2x. Červení zvítězili v čištění budovy 4x. Celkové skóre tedy 6:4 pro žluté. Červení byli stejně lepší.

Pan Červený

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>