Střelecký turnaj – 22. října 2011, Chotěšov

Tento, již lehce sychravý říjnový víkend, náš sportovní klub SK Atlantis Plzeň připravil na střelnici v Chotěšově další ze série střeleckých miniturnajů. Opět a ostatně jako vždy, jsme soutěžili ve dvou kategoriích – dlouhé a krátké palné zbraně. V každé kategorii se pak střílelo ze dvou zbraní a pro pořadí v dané disciplíně byl rozhodující součet bodů získaných s oběma zbraněmi. Na rozdíl od předchozího turnaje, jsem tentokrát pro oživení dali přednost zejména střelným zbraním zahraniční provenience.
Do kategorie krátké palné zbraně jsme zvolili dvě samonabíjecí pistole, americkou Smith&Wesson a moji oblíbenou rakouskou Steyr M9. Jako střelivo se u obou používá aktuálně nejběžnější a nejlevnější  náboj 9mm Luger. Mimo soutěž bylo možno si vyzkoušet ještě českou ČZ 83 v ráži 7,65 Browning. Přestože v porovnání s předchozími působila skoro jako dětská hračka, je s ohledem na pořizovací cenu, skladnost a komfort a přesnost střelby trošku nedoceněná.
V kategorii dlouhých střelných zbraní byly připraveny nejběžnější útočná puška české potažmo československé armády Sa vz. 58 a letitá, nicméně spolehlivá ruská zbraň Mosin –Nagant 1891, se kterou střílel i legendární sovětský odstřelovač Vasilij Zajcev. Samozřejmě optika na zbrani nebyla původní, ale byl osazen moderní puškohled české výroby Odeon 3-9x40E. Samozřejmě i v kategorii dlouhých zbraní jsme měli připraveno něco na vyzkoušení. Kromě již tradiční malorážky ZKM 456, byla k dispozici i druhá odstřelovačská puška PSL, což je prakticky rumunská verze ruského Dragunova.
Turnaje se pravidelně účastní 10-12 střelců, tolik umožňuje kapacita střelnice při zachování rozumného komfortu střelby a tolik kolik je možné organizačně zvládnout s ohledem na maximální bezpečnost.
Kromě statické střelby na terč, si někteří mohli vyzkoušet malou dovednostní soutěž – zasáhnout zavěšenou PETku s vodou, což se rozhodně ne každému podařilo. Tohoto turnaje se kromě „zkušenějších“ střelců zapojili i dorostenci a nechybělo ani pár žen a dívek. Zejména mě překvapil zájem něžného pohlaví o střelbu z obou odstřelovacích pušek, protože přiznejme, díky výkonnému náboji 7,62×54 nejsou úplně pohodlné pro útlá dívčí ramena.
Vítězům jednotlivých kategorií byly, jak se samozřejmě sluší a patří, předány diplomy a nechybělo i dekorování medailemi. Zejména obecně soutěživější mužská část si na pochvalu před nastoupenou jednotkou obzvláště potrpí.
Střelecké miniturnaje si získávají stále větší oblibu, a proto do budoucna připravujeme malé překvapení.

Výsledky

Kategorie A – dlouhé palné zbraně

body Sa vz.58 M-N 91
1. Jícha Luboš 129 66 63
2. Pohan Jaroslav 127 62 65
3. Saidl Martin 103 45 58
4. Kalabza Milan 95 27 68
5. Šneberk Jan 85 20 65
6. P. George 74 - 74
7. V. Michal 63 63 -
8. Saidlová Anna 59 10 49
9. J. Tereza 56 6 50
10. P. Katka 9 9 -

Kategorie B – krátké palné zbraně

body Steyr S&W
1. Šneberk Jan 174 87 87
2. P. George 154 80 74
3. Pohan Jaroslav 136 70 66
4. Jícha Luboš 134 57 77
5. Saidl Martin 131 58 73
6. J. Tereza 109 60 49
7. Kalabza Milan 107 46 61
8. Saidlová Anna 58 28 30
9. V. Michal N
10. P. Katka N


2 Responses to Střelecký turnaj – 22. října 2011, Chotěšov

  1. Jaké byly další stř. turnaje?

  2. SK Atlantis

    Pořádáme je nepravidelně, reporty na webu jsou tak z 1/3. Přesné termíny v roce 2011 už si bohužel nepamatuji, protože to je dva roky zpět.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>