Paintball – 7. srpna 2011 – Horní Kamenice

Letošní léto opět vybízí k outdoorovým zábavám a proto jsme uspořádali turnaj v oblíbeném paintballu. Akce se zúčastnilo 16 zájemců z řad našeho sportovního klubu i veřejnosti. Tentokrát jsme vybrali jako místo konání zvolili hřiště v Horní Kamenici, které se nachází v bývalém kravíně. Dvoupatrová budova i sousedící pozemek skýtaly množství úkrytů a bylo možné utočit jak Rudá armáda i provádět diverze v týlu nepřítele.

Proti sobě změřily síly dva týmy, pracovně nazývané LAW & ORDER. Prvně jmenovaný tým LAW (zákon) namíchaný z advokátů, právníků a dalších zákeřných upírů, doplněný o členy oddílu rekreačních sportů SK Atlantis a štamgasty podniku Hakuna Matata. ORDER (pořádek) byl naproti tomu složen ze členů oddílu bojových sportů SK Atlantis, členů Junáka, Svornosti a dalších slušných a poctivých občanů.

První kolo bojů tvořila prostá jednoduchá totální eliminace nepřátelského týmu. Díky zvolené strategii frontálního útoku úderného komanda týmu ORDER, který přinášel rychlou likvidaci nepřátelské pěchoty bylo vyčištění prostoru od zakempených diverzantů týmu LAW jen otázka času. LAW vs. ORDER 1:3.

Druhé kolo představoval „boj o vlajku“. Vlajka, či spíše kus barevného hadru, byla umístěna do druhého patra kravína. Díky opět dobře zvolené strategii zaujali prudkým útokem členové týmu ORDER výhodnější palebná stanoviště a poté co v zájmu vítězství se dva z jeho bojovníků obětovali, aby vlajku dostali na území kontrolované svým týmem, slavili další úspěch. LAW vs. ORDER 0:1.

Třetím kolem bylo dobývání seníku. Bránící tým zaujal vybraná stanoviště v prostoru seníku (nesměl prostor bráněného území opustit) a útočící tým měl limit 15 minut na jeho dobytí. Tady se ukázalo, že obrana měla menší prostor na manévrování a byla v jisté nevýhodě. Zde je třeba sportovně přiznat, že tým LAW zde získal asi největší úspěch, když se mu podařilo eliminovat všechny hrdinné obránce svých protivníků bez ztráty jediného muže. Přestože se všichni příslušníci bránícího týmu ORDER sešli na seřadišti, probíhaly boje na seníku kupodivu dál, přestože si několikrát útočníci přišli doplnit munici a na vlastní oči se mohli přesvědčit o množství „padlých“ obránců. Až poté, kdy si bratrovražedný boj začal vybírat své oběti, jsme je přátelsky upozornili na jejich výhru. Vítězství se v této disciplíně vždy přiklonilo k útočícímu týmu a tak toto kolo dopadlo nakonec nerozhodně. LAW vs. ORDER 2:2.

Na závěr sportovního odpoledne jsme už jen šli vystřílet zbytek kuliček. Poslední minuty se zvrhly v brutální řežbu, kdy každý bojoval s každým, nikdo nevnímal zásahy a snažil se pokropit vše ve svém okolí, ideálně za hurónského řevu. Všichni účastníci se vyřádili dle svého a brzo se zase všichni určitě uvidíme na další sportovní akci.

(snb)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>