Systema – 30. října 2010 Plzeň

Již po třetí se v Plzni-Černicích konal seminář ruského bojového umění SYSTEMA. Tentokrát poslední v tomto roce a asi proto byla účast v takovém počtu a to úctyhodných 35 lidí. Osobně mi to velice potěšilo a potvrdilo to, že je v Plzni o toto umění velký zájem. Samozřejmě nechyběli ani přátelé z Brna, Liberce, Českých Budějovic a Olomouce. Bylo vidět i mnoho nových tváří, které si systemu přišli vyzkoušet a dle ohlasů se jim velice líbila. Z oddílu bojových sportů SK Atlantis Plzeň své schopnosti vyzkoušelo 5 účastníků. Zejména pro naše thaiboxery to byla úplně nová zkušenost.

Seminář byl zaměřen no pohyb v protivníkově prostoru, pilování úderových technik jak pěstí, tak otevřenou dlaní a práci s dechem. Samozřejmě nechyběla ani oblíbená práce s nožem, která je nedílnou součástí ruské školy. Na závěr David Sýkora představil projekty, které jsou v plánu na další rok a mě nezbývá než říct že se máme na co těšit. Ještě jednou bych chtěl všem poděkovat za příjemně strávený sobotní den a za příkladnou účast a samozřejmě Davidovi za to, že opět přijel do Plzně. Doufám, že na jaře na dalším semináři se s většinou opět setkáme.

Petr Tuček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>