Paintball – 28. srpna 2010 – Horní Lukavice

Náš sportovní klub (přesněji oddíl bojových sportů a oddíl rekreačních sportů) uspořádal pro své členy a příznivce zábavný sportovní den na paintballovém hřišti v Horní Lukavici.

Přes vyhrožování meteorologů se počasí povedlo a sobotní den byl úplně ideální – bez deště, s příjemnou teplotou vzduchu. Nakonec se nás sešlo 17, a tak se vytvořily dva týmy po 8 a 9 lidech. První tým nazývaný „právníci“ (složený ze zaměstnanců jedné nejmenované advokátní kanceláře a jejich rodinných příslušníků) a druhý „neprávníci“ (složený z normálních lidí). Zde je třeba podotknout, že tým „neprávníků“ byl početně slabší.

Proběhlo několik her. Drtivá většina byla formou boje o vlajku – jeden tým se vždy bránil, druhý utočil a další hru naopak, cílem bylo získat zástavu obránců. Celkově zvítězili „právníci“ nad „ neprávníky“ – jejich touha po vítězství a po krvi byla větší. Ne náhodou se ptá Wesley Snipes ve filmu Blade II (USA,2002)  Karla Rodena: „Pane, Vy jste upír?“ a on odpovídá: „Ne, já jsem právník!“. To odpovídalo i situaci na hřišti.

K dispozici bylo několik hřišť a všechny jsme postupně vyzkoušeli. Prvním bojištěm byly menší řadové garáže s valem proti vstupu (tady jsme my neprávníci poznali, jak se právníci staví k dodržování pravidel, inu co je pro pány, není pro kmány :-)), druhým byl hustý les s podzemními chodbami (tady jsme už už měli remízu na dosah), třetím byla obrana hlavní budovy (zde se výjimečně nehrálo na týmy, ale 4 obránci bránili budovu před zbytkem). Čtvrtým byl boj o velké garáže, což bylo podle mého názoru nejlepší, zejména vzhledem k členitosti terénu a dobrým možnostem palby – prostě ideální kombinace volného prostoru a budov, a tak remíza byla neoddiskutovatelná.

Kromě boje o vlajku na jednotlivých hřištích jsme si i zahráli „boj do posledního“ v lese. Právníci zde opět ukázali svou krvelačnost. Osobní ochranka pana prezidenta SK byla zmasakrována téměř okamžitě, a tak zasáhnout samotného prezidenta už problém nebyl. Ač poctivě ihned po zasažení křičel „ZÁSAH“, právníci jako by neslyšeli a pětice z nich vysypala snad celý zbytek kuliček do hrudě nebohého pana prezidenta. Celá situace připomínala umučení sv. Šebestiána z filmu Slunce, seno a pár facek (ČSSR, 1989) „střílej, poslechni svého pána, střílej, střílej… óóó dío … au, au“.

Celkově zvítězili právníci 4:1 (jedna hra nebyla započítána pro porušení pravidel ze strany týmu „právníků“). Nejvíce padlých měla na svědomí stejně „friendly fire“. A rada nakonec? Kuliček není nikdy dost – kontrolujte si stav zásobníku před bojem, protože když Vám v klíčový moment dojdou kuličky, jste nahraní, naštvaní a končíte :-).

 

Autor článku, který byl shodou okolností členem skupiny „neprávníci“, si z důvodu osobní bezpečnosti přeje zůstat v anonymitě.

Pozn. autora:
Podle posledních kuloárních zpráv směřuje do poslanecké sněmovny novelizace § 352 trestního zákoníku, kde za stávající odstavec (2): „Kdo užije násilí proti skupině obyvatel nebo jednotlivci nebo jim vyhrožuje usmrcením, ublížením na zdraví nebo způsobením škody velkého rozsahu …“ bude doplněn odstavec (4): „Ustanovení v odstavci (2) se nevztahuje na členy Advokátní komory ČR, absolventy právnických fakult, jejich rodinné příslušníky a přátele. Těm je možné ubližovat na zdraví a vyhrožovat bez omezení.“ 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>